Słowo Boże na dziś

Dzisiaj usłyszysz Ewangelię o nierozerwalności małżeństwa. Z powodu rozstań cierpią nie tylko ludzie, ale także Bóg, który powołał nas do życia we wspólnocie. Wysłuchaj się we fragment Ewangelii, w którym Jezus przedstawia Bożą wizję małżeństwa.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 19, 3-12
Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» On odpowiedział: «Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem”. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela». Odparli Mu: «Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?» Odpowiedział im: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę, chyba w wypadku nierządu, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo». Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak się ma sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić». Lecz On im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki tak się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje».

Związek małżeński jest nierozerwalny. Wyobraź sobie cierpienie żony, którą mąż opuścił, albo męża, którego żona zabrała dziecko i pozostawiła samotnego. Albo dzieci, które cierpią, kiedy rodzice się kłócą. Na koniec pomyśl, jak cierpi Bóg, który powołał ludzi do miłości, do rodziny, a ten dar został przez tyle osób odrzucony i podeptany.

Każdy czyn jest poprzedzony przez słowo i myśl. Jeżeli wpuścisz do swojego serca nienawiść, zazdrość, grzech – staje się pożywką do jeszcze większego grzechu. Radzenie sobie z małymi problemami jest prognozą radzenia sobie ze sprawami naprawdę ważnymi.

Jesteśmy otoczeni rozbitymi rodzinami. Co mogłeś zrobić i czego nie zrobiłeś? Jako mąż, jako żona, córka czy syn, jako bliski, jako przyjaciel… Pamiętaj, że Bóg zachęca cię do czynów, tak samo jak do modlitwy. Proście i dostaniecie. Szukajcie i znajdziecie.

Bóg daje powołanie do małżeństwa. Człowiek swoim grzechem je niszczy. Jednak Pan jest mocniejszy. Wydaje nam się, że niemożliwe jest pojednanie w rozbitych rodzinach. Jednak co nie jest możliwe dla człowieka, jest możliwe dla Boga. Dobry Boże, uzdrów nasze rodziny, nasze relacje, uzdrów to, co człowiek grzechem rozerwał. Daj pojednanie przez Chrystusa Jezusa, Pana naszego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s