Słowo Boże na dziś

Zaraz zatrzymasz się na chwilę refleksji. Ten czas, chociaż krótki, może być bardzo owocny. To zależy także od twojego nastawienia. Spróbuj na ten moment odsunąć inne myśli i sprawy.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 12, 13-21
Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem». Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?» Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia». I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: „Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów”. I rzekł: „Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj”. Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?” Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem».

Nie jest dobrze, gdy człowiek swoje zaufanie pokłada jedynie w dobrach materialnych. Dobra jako takie nigdy nie wypełnią ludzkiego serca. Działanie człowieka nie polega jedynie na zewnętrznej aktywności i gromadzeniu tego, co jest marnością nad marnościami.

Działanie człowieka staje się dojrzalsze jedynie wtedy, kiedy zapuści korzenie w kontemplacji Boga. Spotkanie młodzieńca z Panem wyzwoliło modlitwę ustną, lecz nie wyzwoliło jeszcze modlitwy serca. Modlitwa serca jest darem Boga i wymaga odpowiedniego wewnętrznego przygotowania ze strony człowieka.

Jeśli szczerze kocha się Pana, to miłość do Niego podpowiada, aby wiernie przy Nim trwać. Trwanie przy Jezusie polega na tym, aby umieć Mu nieustannie dziękować i umieć Go nieustannie uwielbiać. Chodzi o to, że „modlimy się tak, jak wierzymy, a żyjemy tak, jak się modlimy”.

Jeśli jesteś stworzony na obraz Boży, to w tobie samym jest wyciśnięty Jego wizerunek. Dlatego nie jesteś niewolnikiem rzeczy, nie możesz być chciwy, zaborczy, rozpustny, nie możesz zionąć nienawiścią do drugiego człowieka.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: