Słowo Boże na dziś

Papież Franciszek zwrócił uwagę na to, jak często problemy i troski dnia powszedniego sprawiają, że ludzie są skłonni zamknąć się w sobie, w smutku i pretensjach. Przygotuj się na spotkanie z nieustannie nowym Słowem Bożym.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Łukasza
Łk 10, 38-42
Jezus przyszedł do pewnej wsi. Tam niejaka niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Kiedy, tak jak Marta, bezrefleksyjnie wykonujesz swoje obowiązki, możesz popaść w ciasne schematy swojego myślenia. Namiestnik Chrystusa na Ziemi naucza: „Nie powinniśmy się bać wychodzić poza nasze schematy, ponieważ Bóg zawsze je przekracza”.

Nie każde działanie jest owocne. Nie każde działanie przynosi korzyść, a niektóre mogą spowodować więcej szkody niż pożytku. Ojciec Święty powiedział: „My dajemy nasze ręce, nogi, serca, ale potem to Bóg je prowadzi i sprawia, że staje się owocne nasze działanie”.

Jedną z działalności człowieka jest praca. Papież Franciszek zachęca nas do bycia świadomymi tego, że godności nie daje nam władza, pieniądze czy kultura. Godność daje nam praca.

Aby dobrze zrozumieć ponadczasowe wartości zawarte w Ewangelii, trzeba przyjąć postawę Marii, która „siadła u nóg Pana”. Każdy kto choć na chwilę usiądzie i będzie się wsłuchiwał w Słowo Boże, odkryje nieprzemijający blask zamysłu Bożego.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: