Słowo Boże na dziś

W dzisiejszej Ewangelii Jezus powołuje swoich uczniów. Wybiera dwunastu i wzywa ich po imieniu. Wskazuje im konkretną drogę. I ty spróbuj dzisiaj, słuchając Słowa Bożego, pomyśleć, do czego wzywa cię Bóg.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza.
Mt 10, 1-7
Jezus przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził. Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: „Bliskie już jest królestwo niebieskie”».

W usłyszanym przed chwilą tekście Ewangelii Jezus przywołuje do siebie dwunastu swoich uczniów. Aby odpowiedzieć na czyjeś wołanie trzeba być czujnym, otwartym, umieć nasłuchiwać. Zastanów się, czy wśród zgiełku dzisiejszego świata potrafisz zadbać o ciszę, dzięki której będziesz mógł słyszeć głos Chrystusa. Czy może czasami zdarza ci się zagłuszać swoje serce z obawy przed tym, do czego wzywa cię Bóg?

Jezus powołując swoich uczniów udziela im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali oraz leczyli wszystkie choroby i słabości wśród ludzi. Nie zostawia ich samych sobie, ale daje im siłę i moc do wykonania misji, którą im powierzył. Po raz kolejny Jezus ukazuje się również jako dobry pasterz, wysyłając swoich uczniów do owiec, które poginęły. Daje im zadanie, aby szli z radosnym zawołaniem „Bliskie już jest królestwo niebieskie”.

Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, zastanów się, czy dociera do ciebie wołanie Chrystusa. Czy czujesz się wyjątkowym dzieckiem Boga, do którego Jezus zwraca się po imieniu? Czy potrafisz odrzucić zgiełk dzisiejszego świata i ucieszyć się ze słów o zbliżającym się królestwie niebieskim?

Proś dziś Jezusa, aby przemieniał twoje serce. Abyś w ciszy swojej duszy zawsze był gotowy odpowiedzieć na Jego wezwanie i potrafił rozradować się dobrą nowiną, którą do ciebie kieruje.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s