Słowo Boże na dziś

Stań w obecności Boga, który jest miłością… Wycisz się i przygotuj do modlitwy.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza.
Mt 9, 32-37
Przyprowadzono do Jezusa niemowę opętanego. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: «Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu». Lecz faryzeusze mówili: «Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy». Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Jezus wyświadcza dobro opętanemu niemowie. Taki znak wywołuje zdumienie wśród świadków zdarzenia. Przyjrzyj się reakcjom ludzi. Tłumy pełne podziwu oraz faryzeusze, którzy utożsamiają Jezusa z szatanem. Przyjrzyj się Jezusowi – co mógł czuć, gdy postawiono Go na równi ze złem, któremu się sprzeciwiał. Jezus już wtedy wziął na siebie grzech i niezrozumienie, aby nas zbawić.

Jezus litował się nad ludem, bo „byli znękani i porzuceni jak owce niemające pasterza”. Jezus okazuje się tu wypełnieniem prorockich przepowiedni, mówiących, że sam Pan będzie pasterzem swojego ludu. Jest to jeden z fragmentów Ewangelii, który mówi o uczuciach Jezusa – o uczuciach Boga względem nas, o jego miłującym spojrzeniu i litości. Daj sobie chwilę na kontemplacje tego spojrzenia.

Wsłuchaj się w czynności, które charakteryzują misję Jezusa: obchodził, nauczał, głosił Ewangelię, leczył, litował się. Zaraz po tym opisie ewangelista przytacza wezwanie Jezusa do modlitwy o powołania. Na mocy chrztu wszyscy otrzymujemy potrójną misję: prorocką, królewską i kapłańską. Czy czujesz się odpowiedzialny za wielkie dzieło ewangelizacji w naszych czasach? Czy rozpoznajesz w sobie jakiś szczególny charyzmat, który Duch Święty wlewa w twoje serce?

Porozmawiaj z Jezusem o twoim znękaniu i porzuceniu, poczuj miłującą litość Jezusa. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu – czy dostrzegasz ludzi znękanych i porzuconych, którzy potrzebują twojej pomocy?

 

 

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: