Słowo Boże na dziś

W kościele często słyszymy o wypełnianiu woli Bożej, o naśladowaniu Jezusa. Co na ten temat mówi nam Jezus?

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 7, 21-29
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!” wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?”. Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki». Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie. 

Jezus mówi do uczniów, że nie każdy, kto powołuje się na Niego, wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Ale przecież chcemy należeć do Chrystusa, chcemy działać w Jego imieniu. Słyszymy o poddaniu się woli Boga Ojca. To jest punkt zwrotnym w życiu chrześcijanina.Życie człowieka jest jak budowanie domu. Są dwa sposoby. Pierwszy to słuchanie Słowa Bożego i wypełnianie go. Drugi to słuchanie bez działania, które może zamienić się w modlitwę bezowocną i oderwanie od realnego życia. Natomiast działanie bez słuchania Boga, staje się aktywizmem i przecenianiem własnych możliwości. Dopiero życie jako połączenie  słuchania i działania nabiera głębokiego sensu bez względu na bieg wydarzeń.

Jezus mówi jako ten, który ma władzę. Jak ten, który zna życie i nie jest teoretykiem. Władza Jezusa to zapewnienie ci opieki na każdy dzień. Możesz stać się narzędziem w Bożych rękach, jeśli będziesz słuchał Jego nauki. Czy chcesz wejść na głębszy poziom życia z Bogiem?

Podziękuj Jezusowi za to, że pokazuje ci drogę, którą warto podążać, aby łączyć swoje codzienne życie z wiarą.

 

 

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: