Słowo Boże na dziś

Poproś Ducha świętego o łaskę zrozumienia Słowa, które za chwilę usłyszysz. Zwróć uwagę na to, co szczególnie porusza Twoje serce.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 7, 15-20
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach». 

Każdego dnia jesteśmy bombardowani tysiącami informacji, które docierają do nas z różnych zakątków świata. Często czujemy się tym przytłoczeni. Czy starasz się o przestrzeń ciszy, aby usłyszeć to, co jest naprawdę ważne? Aby usłyszeć, co Bóg chce ci powiedzieć?W naszym życiu zawodowym czy rodzinnym każdego dnia dokonujemy różnych wyborów. Często pytamy kogoś o radę, czasami sami komuś doradzamy, dzielimy się własnymi doświadczeniami. Co lub kto jest w twoim życiu punktem odniesienia? Czy konfrontujesz to, co mówią ludzie, z tym co mówi Jezus?

Dzisiejszy fragment Ewangelii mówi o tym, że kryterium słuszności naszych wyborów i działań są ich owoce. Jezus powiedział, że po owocach poznamy, czy to, co czynimy, jest dobre. Aby wydawać dobre owoce, musisz czerpać ze źródła, które daje życie. Tym źródłem jest więź z Jezusem. Modlitwa, rozważanie Słowa Bożego daje światło, które pozwala odróżnić prawdę od fałszu.

Podziękuj za ten czas modlitwy i spróbuj dzisiaj popatrzeć na owoce twoich decyzji i działań.

 

 

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: