Słowo Boże na dziś

Czy często porównujesz się z innymi, zwłaszcza z tymi, których nie lubisz? Posłuchaj, do czego to prowadzi…

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego  Mateusza
Mt 7,1-5
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: „Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka”, gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata».

Jest takie powiedzenie: chcesz naprawiać świat, zacznij od siebie! Kiedy uważasz, że wszyscy wokół traktują cię źle, zastanów się, czy sam jesteś bez winy… Jeśli czujesz, że ktoś się wywyższa, pomyśl, czy przedtem ty nie okazałeś lekceważenia, a może zazdrości?

Gdy twoje relacje z ludźmi się pogarszają, zastanów się, czy w twoim oku nie ma czasem belki, przez którą widzisz tak niewiele? A jeśli nawet od razu jej nie znajdziesz, zrób sobie auto-rekolekcje. Bo nic tak nie zmniejszy drzazgi w oku twego brata jak twoja pokora.

Belką mogą być twoje emocje. Daj sobie czas, pozwól, niech opadną. Wówczas może zobaczysz, że twój brat cierpi, że walczy z jakąś trudnością, która go przerasta. Może oczekuje pomocy, a nie pouczeń. Wtedy delikatnie wyjmiesz tę drzazgę, aby mu przynieść ulgę.

Panie Jezu, naucz nas towarzyszyć z miłością naszym bliźnim w drodze do Ciebie, abyśmy wszyscy doszli do Twojego Królestwa.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s