Słowo Boże na dziś

Święty Barnaba poświęcił swoje życie głoszeniu Dobrej Nowiny, dlatego że sam wcześniej doświadczył pokoju i szczęścia, ulegając logice miłości. Dzisiaj Bóg pragnie tego samego dla ciebie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
Mt 10,7-13
«Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was».

Głównym celem misji Apostołów jest szerzenie dobra. Posłani przez Jezusa będą dzielić się tym, co sami otrzymali wcześniej. Z sercami pełnymi pokoju będą zabiegać o królestwo Boże. Jakie dobra otrzymane od Boga rodzą wdzięczność i pokój w twoim sercu, pragnienie dzielenia się z innymi ludźmi?

Misji Apostołów nie mogą przesłonić ich własne potrzeby. Nie wolno im „zdobywać złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów”. To Bóg będzie troszczył się o strawę dla nich. Jakie miejsce w twoim życiu zajmują sprawy materialne? Czy raczej zabiegając o nie, tracisz z oczu to, co dla ciebie ważniejsze – relacje z ludźmi, więź z Bogiem?

Odrzucone słowa pokoju wracają do Apostołów. Jak ty reagujesz w sytuacjach, gdy twoje dobre intencje zostają zdeptane? Czy umiesz przyjąć to z pokorą, czy raczej rodzi to twoją frustrację, zgorzknienie? Słuchając ponownie Ewangelii, zastanów się, dlaczego służba Bogu rodzi miłość i pokój, zaś koncentracja na własnych potrzebach rodzi wieczne niezaspokojenie i frustrację.

Bóg kocha cię w każdym momencie twojego życia, pragnie twojego szczęścia. Pozwól Mu wszystkie twe myśli i doświadczenia przemienić w dobro. W krótkiej modlitwie poproś Go o tę łaskę.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: