Słowo Boże na dziś

Poproś o Ducha Świętego, by pomagał ci w rozwijaniu twojej wiary, by był tym, który pomaga ci się modlić, gdy nie potrafisz tego uczynić, by dawał tobie zrozumienie rzeczy trudnych i niejasnych.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 16, 12-15
Jezus powiedział swoim uczniom: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi».

Dobry nauczyciel potrafi dostosować zakres wiedzy i metody do ucznia. Tak też postępuje Jezus z uczniami, tak też postępuje z tobą. Niektóre znane rzeczy odkrywamy na nowo, co prowadzi do zachwytu. Do wszystkiego trzeba dojrzeć. Spójrz najpierw na to, co zachwyciło ciebie ostatnio w życiu, w wierze.

Maryja, gdy coś było dla niej nowe, nadzwyczajne i zarazem niezrozumiałe, zachowywała to w sercu i rozważała. Jezus obiecał Ducha Świętego, by pomagał w rozumieniu rzeczy niejasnych, by odkrywał przed nami to, co jest zakryte. Zastanów się teraz, co ostatnio tobie nie daje spokoju, co stanowi kwestie do przemyślenia.

W szukaniu odpowiedzi potrzebujemy cierpliwości, ale także pokory, gdyż nie zawsze udaje się właściwie odczytać natchnienia Ducha Świętego. Potrzeba nam konfrontować nasze wewnętrzne przeżycia z nauczaniem Kościoła, z kimś bardziej doświadczonym. Jakie jest twoje miejsce w Kościele? Czy dajesz się prowadzić Duchowi przez Kościół i w Kościele?

Proś o radość z przynależności do wspólnoty Kościoła. Może także do jakiejś mniejszej wspólnoty wewnątrz niej. Niech Duch uczyni ciebie jeszcze ściślej jej częścią.

źródło: Modlitwa w drodze

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: