Film na weekend: „Niepokonani”

Grupa więźniów, prowadzona przez charyzmatycznego Polaka, ucieka z sowieckiego łagru. Ich prawdziwa walka o wolność zacznie się jednak dopiero za ogrodzeniem obozu.

W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego – od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel – chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo (Opis dystrybutora).
Historia „Niepokonanych” powstała na kanwie powieści Sławomira Rawicza pt. „Długi marsz”. Jej głównym bohaterem jest charyzmatyczny, pałający pragnieniem wolności porucznik polskiej kawalerii. Jego odwaga i determinacja doprowadzają do udanej ucieczki z syberyjskiego gułagu kilku współwięźniów. Uciekinierzy, prowadzeni przez 26-letniego Polaka, muszą zmierzyć się z dziką naturą, która – jak mawiali wartownicy – jest najlepszą strażą obozu.
„Niepokonani” to rewelacyjny film, który z całą pewnością warto obejrzeć. Opowiada nie tylko o próbie powrotu do upragnionej wolności, ale również tragicznych losach, jakie spotkały tysiące, wywiezionych na Syberię ludzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s