Róża Różańcowa za małżonka – pytania i odpowiedzi

1. Dlaczego zmiany tajemnicy następują każdego miesiąca a nie są stałe?

Intencja Róży jest taka, żeby każdy jej członek miał możliwość odmówienia w ciągu 20 miesięcy (czas trwania Róży) całego różańca świętego w naszych intencjach tj 20 tajemnic. Często brakuje nam czasu na modlitwę różańcem lub po prostu brak nam motywacji. Łatwiej jest odmówić jeden dziesiątek, niż cały różaniec, dlatego zdecydowaliśmy się na taką formę modlitwy. Poza tym, innym założeniem inicjatywy jest modlitwa wstawiennicza – małżonkowie modlą się za siebie, ale też swoją modlitwą otaczają inne małżeństwa i to nie tylko z Róży (w modlitwie przed każdą tajemnicą jest wzmianka o tym). Daje nam to poczucie jedności i to, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami, które przecież bardzo dobrze zna Bóg. Zmiana tajemnic zmusza Was do czuwania 🙂 – co też było naszym zamiarem. Natomiast, jeżeli komuś wygodniej będzie mieć stałą tajemnicę przez cały okres trwania Róży, to można zapisywać na stronie „W obronie wiary i tradycji” (kliknij) w komentarzu pod wpisem. Intencje i cel są te same.

2. Dlaczego każdego miesiąca jest tylko jedna intencja?

Jako organizatorzy akcji stwierdziliśmy, że nie możemy narzucać osobom chętnym kilku czy kilkudziesięciu intencji. Natomiast, jeżeli ktoś chciałby dołożyć do naszej intencji swoją – jak najbardziej można to zrobić. Pamiętajcie, że modlitwa to nie szablon, nie można jej robić od  – do. Jest to poryw serca, duszy i jeżeli masz chęć możesz w swoim sercu ją poszerzyć na więcej intencji. Być może (zastanawiamy się nad tym) stworzymy skrzynkę intencji i będzie można z niej czerpać dodatkowe inspiracje. Ważne jest, aby główna intencja, przydzielona każdego miesiąca była odmawiana.

3. Co jeśli zapomnę odmówić swoja cząstkę różańca?

Nic. Zupełnie nic się nie dzieje. Zapomnisz Ty, ale wśród tych 20 osób pewnie innych 15 będzie pamiętało o Tobie i Twoim małżeństwie. Możesz mieć pewność, że każdego dnia Ty i Twoje małżeństwo otaczane jest modlitwą, niezależnie od tego czy pamiętasz o niej czy nie. Jeśli zapomnisz to żadnego grzechu nie ma. Modlitwa to pragnienie, a nie konieczność, czy też obowiązek. My ze swojej strony będziemy przypominać Wam o zmianie tajemnicy i intencji.

4.  Co jeśli będę chciał zrezygnować?

W takim przypadku prosimy o informację. Będziemy mogli do takiej Róży dodać osobę i modlitwa cały czas będzie trwała. Każdego miesiąca (w miarę możliwości – obecnie liczba członków uniemożliwia nam indywidualne zapytania) będziemy prosić członków Róży o potwierdzenie chęci dalszej modlitwy.

5. Czy można tworzyć Róże wśród swoich znajomych?

Pewnie, że  tak. Jeśli tylko macie taką możliwość i chęć, możecie taką inicjatywę propagować wśród swoich znajomych, czy też we wspólnocie, do jakiej należycie. My dajemy Wam pomysł, pewien szablon, a Wy możecie tworzyć Róże dalej.  Każdy może być inicjatorem swojej Róży, ze swoją modlitwą lub intencjami (ważne jest, żeby wszystko było zgodne z nauką Kościoła Katolickiego).

Artykuł o Róży: kliknij

Reklamy

6 thoughts on “Róża Różańcowa za małżonka – pytania i odpowiedzi

  1. Karolina i Agnieszka 22 listopada 2017 / 12:13

    Bardzo proszę o przyjęcie mnie Karolina i mojej przyjaciółki Agnieszki do róży różańcowej za naszych mężów Piotra i Adama bardzo dziękujemy

    Polubienie

  2. Mariola 8 lipca 2016 / 12:06

    Jestem zainteresowana róża różańcowa imię mojego męża Włodzimierz moje Mariola

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s